Z piekła do nieba - Młodzik Starszy rozpoczął rundę wiosenną

W sobotni poranek zawodnicy z rocznika 2009 rozpoczęli zmagania w II Lidze Młodzika D1 grupa 2. W meczu przeciwko OSiR Hajnówka górą okazał się Nasz zespół, choć trzeba przyznać, że koledzy z "Miasta Żubra" sprawili silny opór, do przerwy prowadząc 2:3.

W mecz lepiej wszedł zespół gości, który po pięciu minutach i rzucie rożnym wyszedł na prowadzenie. Tym większa konsternacja nastała po kolejnych kilku minutach, gdy zawodnicy z Hajnówki podwyższyli na 0:2. Bramka ta zadziałała jak płachta na byka na podopiecznych trenera Augustynowicz, który ruszył do odrabiania strat. Efekt natychmiastowy, najpierw Kacper Dziemiańczyk wykorzystał rzut karny podyktowany za faul na nim samym, następnie do wyrównania doprowadził Marcel Pobot. Gdy napór na bramkę przeciwnika trwał, na dwie minuty przed przerwą, goście wyprowadzili zabójczy kontratak, który zakończył się bramką na 2:3. Koniec pierwszej połowy.

Druga połowa to już absolutna dominacja Naszych zawodników, wiele ciekawych akcji, dobra komunikacja i lepsza skuteczność. Najpierw do wyrównania, po raz kolejny z rzutu karnego, za faul na nim, wykorzystał Kacper Dziemiańczyk. Ten sam zawodnik wyprowadził Nas na prowadzenie, tym samym kompletując hattrick. Ostatnią bramkę strzelił Adam Anuszkiewicz, który najlepiej odnalazł się w zamieszaniu w polu karnym, tym samym ustalając wynik meczu na 5:3.

Gratulujemy dobrego wejścia w mecz naszych zawodników!

Trenujemy dalej, to dopiero pierwszy krok, tych jeszcze wiele do konca sezonu :)

Włókniarz Białystok - OSiR Hajnówka 5:3