Trenerzy

Drużyny męskie

MAREK SZERSZENOWICZ

Magister wychowania fizycznego, ukończył w 2005 roku Akademię Wychowania Fizycznego w Warszawie. Jest absolwentem Szkoły Trenerów Polskiego Związku Piłki Nożnej, gdzie uzyskał tytuł Trenera I klasy piłki nożnej. Legitymuje się Dyplomem UEFA A, europejskiej unii piłkarskiej. Posiada 17 – letnie doświadczenie w pracy trenerskiej na różnym poziomie rozgrywkowym z różnymi kategoriami wiekowymi. Członek Wydziału Szkolenia Podlaskiego Związku Piłki Nożnej. Przez 5 lat prowadził Reprezentacje Województwa Podlaskiego rocznika 1996. Uczestnik licznych szkoleń, konferencji i zagranicznych staży szkoleniowych. Od Sierpnia 2009 roku nieprzerwanie związany z Klubem Sportowym Włókniarz Białystok.

MICHAŁ ŚLIWOWSKI

Trener z licencją UEFA B. Wychowanek Włókniarza Białystok, sukcesy jako zawodnik :2008/2009-awans do 4 ligi, 2010/2011 finał Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim. Następnie zawodnik podlaskich drużyn: Gryf Gródek 2012/2013(4liga), Puszcza Hajnówka 2013/2014(awans do 3 ligi), 2014/2015 (3liga), BKS Jagiellonia Białystok (5liga), Hetman Białystok rok 2017(5liga).

Debiut trenerski sezon 2015/2016 jako grający trener BKS Jagiellonia Białystok (liga okręgowa). We Włókniarzu Białystok jako trener grup młodzieżowych od sezonu 2017/2018.

Trener jest Absolwentem Wyższej Szkoły Wychowania Fizycznego i Turystyki w Białymstoku.

MACIEJ DATA

Absolwent Nauczycielskiego Kolegium Wychowania Fizycznego w Supraślu, Trener z licencją UEFA B, Trener II klasy w piłce siatkowej, zawodnik AZS NKWF Supraśl, GKS Turośń Kościelna (B klasa), Narew Choroszcz (A klasa). We Włókniarzu od 2017 trener młodzika starszego, a obecnie również trampkarza.

KAROL SIPKO
 
Trener z licencją UEFA B, wychowanek MOSP Jagiellonia Białystok z którą zdobył tytuł vice mistrza polski Juniorów, Znany z podlaskich boisk z  występów w drużynach Pogoń Łapy, Supraślanka Supraśl, Puszcza Hajnówka, Sokół Sokółka. Aktualnie trener Orlika w Klubie Sportowym Włókniarz Białystok oraz trener seniorek Włókniarza.

TOMASZ CHLUDZIŃSKI

Trener z licencją UEFA B, wychowanek ŁKS Łomża, w którym występował na szczeblu centralnym (II Liga). Trener przygotowania motorycznego dzieci i młodzieży. Uczestnik licznych konferencji na temat przygotowania motorycznego i  przygotowania mentalnego.

MONIKA CZUDZINOWICZ

Trenerka z licencją UEFA C, z wieloletnim doświadczeniem jako zawodniczka, zarówno na boiskach trawiastych jak i na parkiecie. Grająca w piłkę nożną od 14 roku życia, wychowanka KS Michałowo, który reprezentowała w rozgrywkach 1 ligi kobiet. Grała również w takich drużynach jak: Wissa Szczuczyn, MOSiR Mońki, EKO-SPORT Białystok oraz Helios Białystok. Od 2015 roku sędzia piłki nożnej wszystkich klas rozgrywkowych kobiet, od 2016 roku sędzia Futsalu wszystkich kategorii kobiecych i męskich na szczeblu centralnym. Jej największą pasją jest Futsal, którym w przyszłości chciałaby się zająć i trenować najmłodszych. Uwielbia współpracować z najmłodszymi dziećmi.

JULIUSZ CEZARY ŁASKI

Magister wychowania fizycznego, ukończył w 1990 roku Akademię Wychowania Fizycznego we Wrocławiu, następnie AZS AWF Gdańsk, Szkołę Trenerów Piłki Nożnej PZPN przy AZS AWF Warszawa, Trener Klasy Mistrzowskiej, obecnie UEFA A, wieloletni Trener w zespołach Jagiellonii Białystok (wicemistrzostwo Polski z juniorami młodszymi-2007 rok), Włókniarza Białystok, pracownik Akademicki, uczestnik kursów i Konferencji piłkarskich. Trener seniorskiej drużyny Włókniarza Białystok

 

MARIUSZ KOTELCZUK

Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Białej Podlaskiej, Trener z licencja UEFA B, jako zawodnik bramkarz w Gryfie Gródek, Hetman Białystok a następnie Trener w obu Klubach, od sezonu 2020/2021 Trener w grupie młodzik młodszy Włókniarz Białystok.

 

Radosław Janczewski

Trener z licencją UEFA B. Absolwent Wydziału Prawa Uniwersytetu w Białymstoku. Od najmłodszych lat pasjonat wielu dyscyplin sportowych. Wychowanek MOSP Jagiellonii Białystok. Reprezentant AZS w piłce trawiastej, futsalu oraz pływaniu. Zawodnik KS Michałowo, BKS Hetman, a obecnie Sokół Sokółka. Jeszcze bardziej niż sport kocha dzieci. Od kilku lat łączy sportową pasję z wychowaniem najmłodszych piłkarzy.
Aktualnie trener grupy Żaków młodszych KS Włókniarz Białystok oraz dzieci niepełnosprawnych.

 

Drużyny kobiece

MARCIN AUGUSTYNOWICZ

Magister wychowania fizycznego, trener z licencją UEFA B. Doświadczenie: od 2006 KS Włókniarz Białystok (grupy młodzieżowe męskie i żeńskie) , Od 2016 KS Włókniarz Białystok (drużyna seniorek), od 2016 Trener Reprezentacji Podlaskiego ZPN U13 i U14 dziewcząt. Sukcesy: Mistrzostwo Polski w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w piłkę nożną kobiet z zespołem SP42 Białystok, IV miejsce w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski U14 w futsalu Kobiet z zespołem KS Włókniarz Białystok, V miejsce w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski U16 w futsalu Kobiet z zespołem KS Włókniarz Białystok, Awans do Ekstraligi Futsalu Kobiet z zespołem KS Włókniarz Białystok, Awans do Finałów Młodzieżowych Mistrzostw Polski U13 Kadr Województwa w piłkę nożną kobiet z Podlaskim ZPN, Awans do Finałów Młodzieżowych Mistrzostw Młodziczek U13 w piłkę nożną kobiet z zespołem KS Włókniarz Białystok

WOJCIECH SOKÓŁ

Magister wychowania fizycznego, trener z licencją UEFA B. Były zawodnik klubów Włókniarz Białystok, MZKS Wasilków oraz Świtu Nowy Dwór Mazowiecki. Trener z 22 letnim doświadczeniem w pracy zarówno z seniorami jak i dziećmi i młodzieżą w każdej kategorii wiekowej. Od 7 lat pracuje w sekcji piłki nożnej kobiet, obecnie z grupą juniorek występującej w Centralnej Lidze Juniorek U17-grupa północna.

EWELINA FIODORCZUK-SIPKO

Absolwentka kierunku Wychowanie Fizyczne oraz Zdrowie Publiczne, Trenerka z licencją UEFA B. Od 2013 roku sędzia piłki nożnej wszystkich klas rozgrywkowych kobiet , a od 2016 roku Trener drużyn dziewcząt w AP Jagiellonia Białystok. Obecnie od 2019 roku Trenerka pasjonatka najmłodszych grup dziewczęcych KS WŁÓKNIARZ BIAŁYSTOK, gdzie zaraża pozytywną energią a także świetną zabawą. Ukończyła kurs „Długofalowy Rozwój Motoryczny w Piłce Nożnej”.

JULIA BOROWSKA

Osoba od wielu lat związana z klubem, do dziś dumnie reprezentuje barwy Włókniarza na boisku jako zawodniczka zespołu seniorek. W 2016 roku dołączyła do naszego sztabu szkoleniowego. Aktualnie posiada licencję trenerską GRASSROOTS C i jest w trakcie kursu UEFA B. Julia z zapałem i wielką satysfakcją pracuje z grupą trampkarek.

 

Sponsorzy